תקלות נפוצות

 
 
מיזוג אוויר - תקלות נפוצות
 
רשימה זו מאגדת בעיות ותקלות נפוצות במזגנים (חלקן טכניות וחלקן נגרמות פשוט מחוסר תשומת לב) וכן את הפיתרון המומלץ לאותה בעיה. במידה ובעיה זו מצריכה טיפול של טכנאי מזגנים.
מכירים את הבדיחה על החולה שאמר לרופא, "כואב לי כשאני נוגע ברגל, כואב לי שאני נוגע בבטן וכואב לי שאני נוגע בראש"  הרופא ענה לו, "זה כי שברת את האצבע". לפעמים הסיבה לתקלה היא כל כך פשוטה שפשוט לא שמים לב לפרטים הקטנים. אבל כשאין מיזוג אוויר - נדמה שעולם עומד להגיע לקיצו. 

 המזגן לא פועל
* שלט - לחצתם על השלט מספר פעמים והמזגן אינו נדלק, לפני שאתם מתקשרים לטכנאי, החליפו סוללות ונסו שוב.
* שקע ותקע - בדקו אם נורת המזגן פועלת, במידה ולא הבעיה יכולה להיות בחיבור לחשמל, נתקו את המזגן ונסו שוב.
 
המזגן אינו מקרר
* פילטרים - כאשר מצטבר עליהם אבק ולכלוך, הספק המזגן עלול לרדת וכך יעילותו. מלבד זאת פילטר סתום עלול לגרום לנזילות מים, ובטווח הרחוק גם  לנזק למדחס (עלות תיקון מדחס עלולה להיות גבוהה מאוד). לעיתים יש צורך בהחלפת הפילטר הישן בחדש.
 
* כיבוי המזגן.
* הוצאת הפילטר.
* שטיפה יסודית של הפילטר במים.
* ייבוש הפילטר והחזרתו אותו למזגן.
 
* מצב פעולה - לכל מזגן מספר מצבי פעולה קירור (פתית שלג), חימום (שלג) ואיוורור (מאוורר). אם המזגן אינו מקרר בדקו כי הוא נמצא על מצב הפעולה הנכון וכי לא לחצתם בטעות על חימום או איוורור.
* גז - כאשר ישנה בריחת גז במזגן (עקב דליפה או פשוט בריחת גז), מערכת הקירור לא יכולה לפעול, מה שגורם בסופו של דבר לקיפאון הסוללה הפנימית והצטברות קרח. מה שצריך לעשות במקרה זה הוא להזמין טכנאי מזגנים על מנת למלא גז.
 
המזגן מטפטף
*  צינור הניקוז - מטרת הצינור היא להוציא את המים מן המאייד החוצה. אם הצינר סתום המזגן יתחיל לטפטף זה מפני שאין למים אפשרות ניקוז.במקרה זה יש 
    צורך לעשות לפתוח את הסתימה.
*  פילטר מלוכלכך עלול לגרום לנזילת מים.
 
ריח רע יוצא מהמזגן
* פטריה ועובש - הלחות במזגן מהווה מצע נוח לגידול עובש ופטריות. על מנת לנקות את העובש ולהיפטר מהריח אחת ולתמיד יש לנקות את המאייד היטב באמצעות חומרי ניקוי מיוחדים כמו תרסיס ניקוי לסוללות המאייד +E פריצת דרך בניקוי סלילים על מנת להגן על המזגן לאורך זמן.
 
 
גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר